Élősködők, paraziták (külső, belső)

Minden, ami a patik egészségügyi dolgaival összefügg. Betegségek, állatorvosok, gyógyszerek.

Re: Pöcök

HozzászólásSzerző: breki23 Dátum: 2009. nov. 06., pén. 2:48 pm

poszmete írta:Az ivermektinnek rengeteg gyártmányú injekciós készítménye van - csak éppen marhára, birkára és hasonló nagyállatokra méretezve (Cevamec, Noromectin, stb.). :-) Rágcsákra itthon az SH-Rodemectin van, elsősorban külsőleg, de lehet szájon át is adni, szuriban sajna nincs.
Remélem mindkét csaj rendben lesz, Sátorhelyi nagyon jó doki. Csak azzal nem értek egyet, hogy egy szurihoz minek bódítani. Főleg Pöcköt.

A bódítás nekemis fura volt Pöcöknél, Kozmónál gondolom azért, hogy borotválás közben le ne vágja a lábát - mert ugye a hónalját leorotválta, hogy mintát vegyen...bár ezt sem nagyon értem, hogy minek kellett, de nem én vagyok az állatorvos, mert ott is gondoltam rá, hogy egy szurihoz, míg mintát vesz, nem elég, ha jól le van fogva az állat? Mindegy, volt 5 boldog bódult percük kis drogosoknak :lol: . Akkor Pöcök tulajdonképpen egy röfinek való ivermectinszurit kapott a testtömegére hígítva?
Breki23
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
breki23
MODERÁTOR

Patkánytartói státusz: Hobbytartó

Re: Pöcök

HozzászólásSzerző: poszmete Dátum: 2009. nov. 06., pén. 2:23 pm

breki23 írta:No, ma a két nagylánnyal voltunk állatorvosnál (a teljes sztori itt, a daganatos és az állatorvosos topikba van szétosztva :))
Pöcök tünetei:
- kis varas sebek és hegek az egész testén. Csak akkor látszik, ha az ember visszafelé simogatva "beleakad" és megkeresi, amúgy se vér, se szőrhiány, semmi.
- a szeme környékén megritkult a szőr, enyhén vérfoltos és erősen kipirosodott a bőre, akárcsak a bajszánál és a mellső mancsán is ritkul a szőr
- plusz ugye a szemét csak félig nyitja ki általában

A doki azt mondta, hogy vakarásnyomnak néz ki, ahogy beleakad a körme, tehát valószínűleg atkás. Mondtam neki, hogy 1.) nem látszik rajta (se pete, se kis atkalény, semmi, teljesen tiszta az állat), 2.) kezeljük insecticiddel. Erre ő, hogy azzal nem annyira kéne, mert rá is van írva, hogy állatra ne fújjuk, bár annyira nem vészes, mert mennyiségileg a patkány nem tud annyit lenyalni magáról, hogy mérgező lenne. Inkább környezetfertőtlenítésre alkalmas. De ezután mondta, hogy emiatt nem látszik rajta semmi, de a bőre alatt, ahova nem ér le az insecticid, lehet hogy ott vannak a kis köcsögök. Úgyhogy kapott szurit (Cevamec 1%, ami gugli szerint az ivermectin kereskedelmi neve), hogy belülről kinyírják a kis dögöket, ha vannak, egy hét múlva kontroll, ha nincs változás, akkor a szeme körüli részről vesznek kaparékot.

Mókás rész:
Mentünk vissza a váróból a lányokért, doki:
- Kozmó már ébren van, de Pöcök még egy kicsit álmatag...
Bredam összeröhög:
- Ő így is marad... (inlove)

Úgyhogy jövő héten folytköv.

Az ivermektinnek rengeteg gyártmányú injekciós készítménye van - csak éppen marhára, birkára és hasonló nagyállatokra méretezve (Cevamec, Noromectin, stb.). :-) Rágcsákra itthon az SH-Rodemectin van, elsősorban külsőleg, de lehet szájon át is adni, szuriban sajna nincs.
Remélem mindkét csaj rendben lesz, Sátorhelyi nagyon jó doki. Csak azzal nem értek egyet, hogy egy szurihoz minek bódítani. Főleg Pöcköt.
poszmete
Megrögzött Fórumozó

Pöcök

HozzászólásSzerző: breki23 Dátum: 2009. nov. 06., pén. 1:37 pm

No, ma a két nagylánnyal voltunk állatorvosnál (a teljes sztori itt, a daganatos és az állatorvosos topikba van szétosztva :))
Pöcök tünetei:
- kis varas sebek és hegek az egész testén. Csak akkor látszik, ha az ember visszafelé simogatva "beleakad" és megkeresi, amúgy se vér, se szőrhiány, semmi.
- a szeme környékén megritkult a szőr, enyhén vérfoltos és erősen kipirosodott a bőre, akárcsak a bajszánál és a mellső mancsán is ritkul a szőr
- plusz ugye a szemét csak félig nyitja ki általában

A doki azt mondta, hogy vakarásnyomnak néz ki, ahogy beleakad a körme, tehát valószínűleg atkás. Mondtam neki, hogy 1.) nem látszik rajta (se pete, se kis atkalény, semmi, teljesen tiszta az állat), 2.) kezeljük insecticiddel. Erre ő, hogy azzal nem annyira kéne, mert rá is van írva, hogy állatra ne fújjuk, bár annyira nem vészes, mert mennyiségileg a patkány nem tud annyit lenyalni magáról, hogy mérgező lenne. Inkább környezetfertőtlenítésre alkalmas. De ezután mondta, hogy emiatt nem látszik rajta semmi, de a bőre alatt, ahova nem ér le az insecticid, lehet hogy ott vannak a kis köcsögök. Úgyhogy kapott szurit (Cevamec 1%, ami gugli szerint az ivermectin kereskedelmi neve), hogy belülről kinyírják a kis dögöket, ha vannak, egy hét múlva kontroll, ha nincs változás, akkor a szeme körüli részről vesznek kaparékot.

Mókás rész:
Mentünk vissza a váróból a lányokért, doki:
- Kozmó már ébren van, de Pöcök még egy kicsit álmatag...
Bredam összeröhög:
- Ő így is marad... (inlove)

Úgyhogy jövő héten folytköv.
Breki23
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
breki23
MODERÁTOR

Re: S.O.S.

HozzászólásSzerző: ginger Dátum: 2009. okt. 16., pén. 9:47 am

poszmete írta:
ginger írta:Az egyik kis patimnak fura pattanásszerű kinövések vannak a farkán . Visszaolvastam a fórumon és valszeg ez rühatka ami a farkon és a fülön élősködik.Azt írtátok errejó az invermectin vagy Rodemicin.Az lenne a kérdésem hogy ilyet kaphatok recept nélkül állatpatikába.Persze dokihoz is elviszem de holnap egész nap dolgozom. :cry:

Élősködők ellen SH-Rodemectin. Nem esküszöm, de szerintem vény nélküli. Ha az ippeg nincs (mondjuk a dokinál, akihez viszed), akkor Stronghold kölyökállatos, de ez tuti vényköteles. Ha kezelsz, akkor mindenkit kezelj, ne csak a "beteget" + fertőtlenítés. S ha tényleg rühatka, akkor ott immunrendszer csökkenés is van a háttérben, így egy kis erősítés se ártana (pl. Immunovet) De doki majd mond biztosat.

Sziasztok (hi)

Kis Mogyi farka szépen gyógyul használt az SH Rodemectin.Már alig látszanak a farkán ezek a pattanásszerű valamik.
Köszönöm a segítséget Vladnak és Poszmetenek :thx:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára neverhood 2009. okt. 16., pén. 10:42 am-kor.
Ok: Egy enter sem kell a [/quote] alá, nemhogy kettő, úgyhogy ezeket kivettem, légyszi figyelj rá hogy az alatta lévő sorba irj simán. Köszi.
Ginger
"Szeretem a munkát; lenyűgöz. Képes vagyok órákig ülni és nézni"
ginger
Fórum tag

HozzászólásSzerző: ginger Dátum: 2009. okt. 02., pén. 8:35 pm

poszmete írta:
ginger írta:Az egyik kis patimnak fura pattanásszerű kinövések vannak a farkán . Visszaolvastam a fórumon és valszeg ez rühatka ami a farkon és a fülön élősködik.Azt írtátok errejó az invermectin vagy Rodemicin.Az lenne a kérdésem hogy ilyet kaphatok recept nélkül állatpatikába.Persze dokihoz is elviszem de holnap egész nap dolgozom. :cry:

Élősködők ellen SH-Rodemectin. Nem esküszöm, de szerintem vény nélküli. Ha az ippeg nincs (mondjuk a dokinál, akihez viszed), akkor Stronghold kölyökállatos, de ez tuti vényköteles. Ha kezelsz, akkor mindenkit kezelj, ne csak a "beteget" + fertőtlenítés. S ha tényleg rühatka, akkor ott immunrendszer csökkenés is van a háttérben, így egy kis erősítés se ártana (pl. Immunovet) De doki majd mond biztosat.

Köszi a választ .
Van még egy kérdésem a dokik hétvégén is rendelnek? Tudom hogy volt itt már szó az állatorvosokról de még azt nem olvastam vissza .Hozzánk Az Állatorvosi Egyetem van közel .Azt ajánlod esetleg?
Ginger
ginger
Fórum tag

HozzászólásSzerző: poszmete Dátum: 2009. okt. 02., pén. 8:13 pm

poszmete
Megrögzött Fórumozó

S.O.S.

HozzászólásSzerző: ginger Dátum: 2009. okt. 02., pén. 7:31 pm

Az egyik kis patimnak fura pattanásszerű kinövések vannak a farkán . Visszaolvastam a fórumon és valszeg ez rühatka ami a farkon és a fülön élősködik.Azt írtátok errejó az invermectin vagy Rodemicin.Az lenne a kérdésem hogy ilyet kaphatok recept nélkül állatpatikába.Persze dokihoz is elviszem de holnap egész nap dolgozom. :cry:
Ginger
ginger
Fórum tag

Re: insecticide 2000+ tetvek

HozzászólásSzerző: VladTepes Dátum: 2009. szept. 24., csüt. 11:28 pm

Bea írta:A topikban asszem erről volt szó legelőször, de biztosra akarok menni. Tuti használ? Malac tetves, de a patikban még nem találtam, remélem nem kapták el. Vagy ez fajspecifikus tetv? Ha lefújok mindenkit az nem árt...már persze ha használ...

Emlős állat mindkettő, fújhatod őket, ketrecüket, mászkáló/alvó helyeiket. Illene az Insekticide-nek hatnia :-) Ne feledd 2 hét múlva ismételni, majd biztos ami tuti, újabb 2 hét múlva megint.

(sajna ilyen "szuvenyírt" a nem az igazi minőségű bolti réti szénától is lehet szerezni az otthoni ketrecnek... mert ugyi a széna nehezen lekezelhető .. :? ) (ja, otthoni, konyhai sütőben csak az álljon neki szénát fertőtleníteni hőkezeléssel, akinek igen komoly lakásbiztosítása van... azaz inkább azzal ne próbálkozzunk... )
VladTepes
SITE ADMIN

insecticide 2000+ tetvek

HozzászólásSzerző: Bea Dátum: 2009. szept. 22., kedd 3:28 pm

A topikban asszem erről volt szó legelőször, de biztosra akarok menni. Tuti használ? Malac tetves, de a patikban még nem találtam, remélem nem kapták el. Vagy ez fajspecifikus tetv? Ha lefújok mindenkit az nem árt...már persze ha használ...
Bea
Sose ébreszd fel az alvó patkányt.
Bea
Megrögzött Fórumozó

Re: Férgesség

HozzászólásSzerző: poszmete Dátum: 2009. júl. 27., hétf. 12:04 pm

anna. írta:Megvolt a szokásos 2heti féregtelenítés az állatkertemben, és azon gondolkodtam hogy ezt érdemes lenne-e a patkánynál is bevezetni...Angololdalak írják hogy igen, csinálják is, de itthon ez nem terjed a görényen túlra...Mert ha a kuty férges és belemegy a patiba onnan meg nincs kiirtva akkor körbekörbe megy a fertőzés, a patkány viszont férges marad. Vélemények ötletek? Pöszméte? Akárki?

2 hetente féregtelenítesz? Általában elég 3 havonta, de ahogy érzed. Amúgy rágcsáknak vannak saját féregfajaik, azt viszont nem tudom, mennyire fertőzik egymást macskával-kutyával. Majd utána nézek.
Én személy szerint azt szoktam, hogy félévente Rodemectin-kúrát csinálok a rágcsák között, az is jó a férgekre. De ha nagyon kíváncsi vagy, lehet patkánynál is bélsárvizsgálatot csináltatni, az megmondja, férgesek-e.
poszmete
Megrögzött Fórumozó

Férgesség

HozzászólásSzerző: anna. Dátum: 2009. júl. 27., hétf. 11:35 am

Megvolt a szokásos 2heti féregtelenítés az állatkertemben, és azon gondolkodtam hogy ezt érdemes lenne-e a patkánynál is bevezetni...Angololdalak írják hogy igen, csinálják is, de itthon ez nem terjed a görényen túlra...Mert ha a kuty férges és belemegy a patiba onnan meg nincs kiirtva akkor körbekörbe megy a fertőzés, a patkány viszont férges marad. Vélemények ötletek? Pöszméte? Akárki?
anna.
A nehézhez kell egy kis idő...a lehetetlenhez valamivel több.
anna.
Megrögzött Fórumozó

Re: rodemectin

HozzászólásSzerző: hangyóca Dátum: 2009. jún. 30., kedd 8:15 pm

poszmete írta:
hangyóca írta:
poszmete írta:Cseppenthetsz a nyakára - pontosabban a martájékra -is. Széthúzod a szőrt és a bőrére csepegtetsz.

hú jó. köszi, így sokkal könnyebb :) de akkor mennyit?

4 csepp/testtömegkilogramm az adagja.

köszi!
csak az a gáz hogy a kismacska MÁR felugrik az ágyra... :? (inlove)
hangyóca
hangyóca
Fórum tag

HozzászólásSzerző: poszmete Dátum: 2009. jún. 30., kedd 8:13 pm

hangyóca írta:
poszmete írta:
hangyóca írta:natehát. itt vannak a cicák, most fújtam le őket (ezért utálnak), de patkánynak csak rodemectin volt, amire az van írva hogy 10 csepp 20 ml vízbe, és fújjam. csakhogy nekem nincs spricnim :? dörzsöljem rá az oldatot, vagy cseppenthetek rá közvetlenül?

Cseppenthetsz a nyakára - pontosabban a martájékra -is. Széthúzod a szőrt és a bőrére csepegtetsz.

2-4 csepp/testtömegkilogramm az adagja.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára poszmete 2009. jún. 30., kedd 8:16 pm-kor.
poszmete
Megrögzött Fórumozó

HozzászólásSzerző: hangyóca Dátum: 2009. jún. 30., kedd 6:55 pm

poszmete írta:
hangyóca írta:natehát. itt vannak a cicák, most fújtam le őket (ezért utálnak), de patkánynak csak rodemectin volt, amire az van írva hogy 10 csepp 20 ml vízbe, és fújjam. csakhogy nekem nincs spricnim :? dörzsöljem rá az oldatot, vagy cseppenthetek rá közvetlenül?

Cseppenthetsz a nyakára - pontosabban a martájékra -is. Széthúzod a szőrt és a bőrére csepegtetsz.

hangyóca
hangyóca
Fórum tag

HozzászólásSzerző: poszmete Dátum: 2009. jún. 30., kedd 6:52 pm

poszmete
Megrögzött Fórumozó

rodemectin

HozzászólásSzerző: hangyóca Dátum: 2009. jún. 30., kedd 6:51 pm

natehát. itt vannak a cicák, most fújtam le őket (ezért utálnak), de patkánynak csak rodemectin spot on volt, amire az van írva hogy 10 csepp 20 ml vízbe, és fújjam. csakhogy nekem nincs spricnim :? dörzsöljem rá az oldatot, vagy cseppenthetek rá közvetlenül? (hatóanyaga ivermectin)
hangyóca
hangyóca
Fórum tag

Re: Insecticide

HozzászólásSzerző: hangyóca Dátum: 2009. jún. 19., pén. 12:20 pm

poszmete írta:Mennyi idős a cica? A Frontline spot on 8 hetes kortól mehet, bolhára 5 hét. A Frontline spray mehet 2 napos kortól, bolha ellen 6-8 hét. Az Advocate 9 hetestől mehet, bolha + fülrüh + szívférgesség + orsó-és kampósféreg ellen 4 hét. A Stronghold ugyanazt tudja, mint az Advocate, de az már mehet 6 hetes kortól. Ezek mind nyakba csöpögtetős cuccok. Sőt, amúgy féreghajtó (galand-és fonálférgek ellen) cicáknak már nem csak tabletta és paszta formájában létezik, hanem ilyen nyakba csöpögtetős kiszerelésben is (full idióta cicáknak...)
A nyakörv 3 hónapos kortól mehet majd rá, 4 hónapig véd bolha ellen és 10 hétig kullancs ellen. Viszont ha kijáró cica lesz, ezt érdemes átgondolni, mert a nyakörvvel könnyen fennakadhat.

nahát írtam de nem küldte el...
ma vagy tegnap lett 6 hetes. így akkor inkább a strongholdot választom, az tűnik a legjobbnak.
a féreghajtó marad a tablettás, eddig mindig sikerült valahogy bejuttatni, és a nyakörvön akkor még gondolkozom, bár volt kijárós nyakörves macskám és nem volt vele semmi gáz. na meg az hat a legtovább.
köszi a segítséget mindenkinek! és Vlad, van egy állatpatika a törökbálinti corában, oda megyek mert az közel van :) de köszi
hangyóca
hangyóca
Fórum tag

Re: Insecticide+bolhák

HozzászólásSzerző: VladTepes Dátum: 2009. jún. 19., pén. 11:29 am

poszmete írta:
Varjúvitte írta:
VladTepes írta:(húúú, ez a hüllőre Insecticide nem semmi ötlet volt ...

nagy marha voltam, mert rá van írva, hogy MELEGVÉRŰEKRE ártalmatlan, ...én meg pont beleestem a hibaszázalékba .

És igen, ivermektin hüllőknél megfontolandó - inkább injekció, mint fújkálás. Teknősnek meg TILOS adni!

^^ Innen a félreértés :-)

A helyes megfejtés pediglen mielőtt valaki rosszul jegyzi meg:
poszmete írta:
Lamia írta:Az insecticide2000 hatóanyaga is ivermectin? :shock:

Nem, permetrin.
VladTepes
SITE ADMIN

HozzászólásSzerző: poszmete Dátum: 2009. jún. 19., pén. 11:18 am

Lamia írta:Az insecticide2000 hatóanyaga is ivermectin? :shock: Te jó ég, nagyanyám azzal porozza a kutyát. Mondjuk nem sok köze van a colliekhoz.

Nem, permetrin.
poszmete
Megrögzött Fórumozó

HozzászólásSzerző: Lamia Dátum: 2009. jún. 19., pén. 11:14 am

poszmete írta:
Varjúvitte írta:
VladTepes írta:(húúú, ez a hüllőre Insecticide nem semmi ötlet volt , akárki is szülte..... Viszont: egy pikkelyes hüllőállat is be tud atkásodni? Oszt mire föl? Franc az atkákba (box)

Hát igazából én is nagy marha voltam, mert rá van írva, hogy MELEGVÉRŰEKRE ártalmatlan, de az egyik boltban az eladó esküdözött rá, hogy de ők is ezt használják és hogy veszélytelen. Aztán az állatorvostól megtudtam, hogy igen általában nem okoz gondot ha nem nyelik le...én meg pont beleestem a hibaszázalékba (headbang)
Amúgy nemhogy a hüllők, de még a pókok is be tudnak atkásodni - a saját rokonságukat sem kímélik a kis rohadékok (finger)

Naná, hogy be tudnak atkásodni. És igen, ivermektin hüllőknél megfontolandó - inkább injekció, mint fújkálás. Teknősnek meg TILOS adni!

Az insecticide2000 hatóanyaga is ivermectin? :shock: Te jó ég, nagyanyám azzal porozza a kutyát. Mondjuk nem sok köze van a colliekhoz.
Lamia
http://patkanylik.uw.hu/
vakmacska@gmail.com
"Sötétben minden tehén infravörös."
Lamia
Megrögzött Fórumozó

Patkánytartói státusz: Tenyésztő

HozzászólásSzerző: poszmete Dátum: 2009. jún. 19., pén. 10:32 am

Varjúvitte írta:
VladTepes írta:(húúú, ez a hüllőre Insecticide nem semmi ötlet volt , akárki is szülte..... Viszont: egy pikkelyes hüllőállat is be tud atkásodni? Oszt mire föl? Franc az atkákba (box)

Hát igazából én is nagy marha voltam, mert rá van írva, hogy MELEGVÉRŰEKRE ártalmatlan, de az egyik boltban az eladó esküdözött rá, hogy de ők is ezt használják és hogy veszélytelen. Aztán az állatorvostól megtudtam, hogy igen általában nem okoz gondot ha nem nyelik le...én meg pont beleestem a hibaszázalékba (headbang)
Amúgy nemhogy a hüllők, de még a pókok is be tudnak atkásodni - a saját rokonságukat sem kímélik a kis rohadékok (finger)

Naná, hogy be tudnak atkásodni. És igen, ivermektin hüllőknél megfontolandó - inkább injekció, mint fújkálás. Teknősnek meg TILOS adni!
poszmete
Megrögzött Fórumozó

HozzászólásSzerző: poszmete Dátum: 2009. jún. 19., pén. 10:28 am

hangyóca írta:
VladTepes írta:Hangyóca >>> Van macskára is ilyen nyakba-csöpögtetős. Az nem Beaphar Spot-on, hanem Frontline. Működése azonos > azonnal hat, és preventív védelmet is 4 hétig bolha, stb (egy csomó "izé" ellen). Célszerű lenne, ha még ott, ahonnan elhozod, ott bekénnéd vele a cicust, mert akkor nem is hoz magával lakót :-) (megj: nem vok biztos, de tán a macska és pati bolhája nem csereszabatos, de ennek utána kéne kotorni). Viszont majd féreghajtót, az előírt ismétlési ritmusnak megfelelően feltétlenül adj neki.... mert ha mama kijárós, akkor a kölyök tuti férges, ha férges, nem nő meg olyan bazi nagyra, mint férgek nélkül képes lenne. Úgyhogy féregható. (meg majd oltások)

oks, köszi :) ha megyek érte, már Frontline-nal megyek. nemszámít hogy átugrik-e, inkább nem kockáztatok :)
féreghajtót, oltást természetesen megkapja :) még ha panelbe laknék... de itt van az erdő az utca végén.

Mennyi idős a cica? A Frontline spot on 8 hetes kortól mehet, bolhára 5 hét. A Frontline spray mehet 2 napos kortól, bolha ellen 6-8 hét. Az Advocate 9 hetestől mehet, bolha + fülrüh + szívférgesség + orsó-és kampósféreg ellen 4 hét. A Stronghold ugyanazt tudja, mint az Advocate, de az már mehet 6 hetes kortól. Ezek mind nyakba csöpögtetős cuccok. Sőt, amúgy féreghajtó (galand-és fonálférgek ellen) cicáknak már nem csak tabletta és paszta formájában létezik, hanem ilyen nyakba csöpögtetős kiszerelésben is (full idióta cicáknak...)
A nyakörv 3 hónapos kortól mehet majd rá, 4 hónapig véd bolha ellen és 10 hétig kullancs ellen. Viszont ha kijáró cica lesz, ezt érdemes átgondolni, mert a nyakörvvel könnyen fennakadhat.
poszmete
Megrögzött Fórumozó

HozzászólásSzerző: hangyóca Dátum: 2009. jún. 19., pén. 10:18 am

VladTepes írta:Hangyóca >>> Van macskára is ilyen nyakba-csöpögtetős. Az nem Beaphar Spot-on, hanem Frontline. Működése azonos > azonnal hat, és preventív védelmet is 4 hétig bolha, stb (egy csomó "izé" ellen). Célszerű lenne, ha még ott, ahonnan elhozod, ott bekénnéd vele a cicust, mert akkor nem is hoz magával lakót :-) (megj: nem vok biztos, de tán a macska és pati bolhája nem csereszabatos, de ennek utána kéne kotorni). Viszont majd féreghajtót, az előírt ismétlési ritmusnak megfelelően feltétlenül adj neki.... mert ha mama kijárós, akkor a kölyök tuti férges, ha férges, nem nő meg olyan bazi nagyra, mint férgek nélkül képes lenne. Úgyhogy féregható. (meg majd oltások)

oks, köszi :) ha megyek érte, már Frontline-nal megyek. nemszámít hogy átugrik-e, inkább nem kockáztatok :)
féreghajtót, oltást természetesen megkapja :) még ha panelbe laknék... de itt van az erdő az utca végén.
hangyóca
hangyóca
Fórum tag

Insecticide+bolhák

HozzászólásSzerző: Varjúvitte Dátum: 2009. jún. 19., pén. 8:06 am

VladTepes írta:(megj: nem vok biztos, de tán a macska és pati bolhája nem csereszabatos, de ennek utána kéne kotorni).

Én úgy tudom, hogy a bolhák ilyen tekintetben nem annyira finnyásak, és vígan ráugranak szinte mindenféle potenciális hordozóra, függetlenül attól, hogy most macskabolha, kutyabolha vagy emberbolha a kis mocsok. Aztán ha talál valahol jobban passzoló gazdát akkor persze vált, de addig elvegetál másokon is :?

Varjúvitte
Pssszt! Még a végén elijeszted a sárkányt!
Varjúvitte
Fórum tag

HozzászólásSzerző: VladTepes Dátum: 2009. jún. 19., pén. 12:47 am

Callosum írta:Azt szeretném kérdezni, hogy kölökpatinak van ilyen preventív dolog?
Szerk.: Azt hiszem, megtaláltam a választ a kérdésemre. Elnézést.

Callosum >>> Beaphar spot-on-ból van kölyökre méretezett is (bár lehet, hogy az ivermectin tartalom miatt ott is van "minimum-kor limit" >> megnézem holnap) (közben voltam shop-ot nézni, morogtam, hogy ezt miért felejtettem el kirakni, viszont láttam, hogy erre kérdeztél rá > írom ide is - van)

Hangyóca >>> Van macskára is ilyen nyakba-csöpögtetős. Az nem Beaphar Spot-on, hanem Frontline. Működése azonos > azonnal hat, és preventív védelmet is 4 hétig bolha, stb (egy csomó "izé" ellen). Célszerű lenne, ha még ott, ahonnan elhozod, ott bekénnéd vele a cicust, mert akkor nem is hoz magával lakót :-) (megj: nem vok biztos, de tán a macska és pati bolhája nem csereszabatos, de ennek utána kéne kotorni). Viszont majd féreghajtót, az előírt ismétlési ritmusnak megfelelően feltétlenül adj neki.... mert ha mama kijárós, akkor a kölyök tuti férges, ha férges, nem nő meg olyan bazi nagyra, mint férgek nélkül képes lenne. Úgyhogy féregható. (meg majd oltások)

Meli + Varjúvitte >>> Az insecticide azonnal hat, és elvileg 2 hétig marad hatásos pl szőnyegen, bútoron. Állaton kevesebb idejg, lásd az állat osdik,míg a szék nem. No meg ahogy Varjúvitte írta volt, hámsejt cserélődés, stb. Szal Insecticide bútoron, padlórésben 2 hétig öli a bóóóóhát (kell is, mert ami pete később kel, hogy annak is jusson a jóságból), állaton nem árt hetente ismételni, míg aktív nyomot találni bárhol.
(húúú, ez a hüllőre Insecticide nem semmi ötlet volt , akárki is szülte..... Viszont: egy pikkelyes hüllőállat is be tud atkásodni? Oszt mire föl? Franc az atkákba (box)
VladTepes
SITE ADMIN

HozzászólásSzerző: Varjúvitte Dátum: 2009. jún. 18., csüt. 9:46 pm

Meli írta:Az insecticide-en ellenben nem találtam ráírva mikortól hat.

Az Insecticide elvileg szinte azonnal hat.
Legalábbis én kezeltem a kígyóimat vele (Amit nem ajánlok senkinek, de sajnos rossz emberre hallgattam az ügyben...) atkák ellen, és kezelés után 1-2 órával már hullottak az atkák mint a záporeső. Lehet, hogy szőrös jószágon egy kicsit tovább tart mert nehezebben jut el a kis dögökig a bundában, de mindenképpen hamar ölő dologról van szó.
Ha jól emlékszem, akkor kb, egy hónapra védettséget nyújt, de ez sztem állaton tuti nem áll fenn, mert addigra már a szőr/hámsejtek is lecserélődnek.
Varjúvitte
Pssszt! Még a végén elijeszted a sárkányt!
Varjúvitte
Fórum tag

HozzászólásSzerző: Meli Dátum: 2009. jún. 18., csüt. 9:34 pm

hangyóca írta:én is kérdeznék ezzel kapcsolatban. 2 hét múlva hozom haza a kismacskámat, aki talán bolhás is lehet mert az anyja kijárós, de később ő is az lesz. kap majd bolhanyakörvet, de azt hiszem azt csak 2 hónapos kortól lehet (?). szóval, azt ok hogy lefújom a patkányokat is és őt is? és ha így jó, meddig várjak a találkozásig, amikorra már biztos nem lesz bolhás a cica?

Én most Beaphar Spot-ont vettem Remcsire, az azt írja hogy "from the day of treatment", meg Vlad is ezt mondta, szóval elvileg az másnaptól hat. De ha mást akarsz venni hozzá, mármint más fajtát azt is el kell olvasni, a Beaphar ezek szerint akkor gyors megoldás, bár azt nem tudom hogy macskákra is lehet-e kapni. Én úgy tudom/emléxem/láttam hogy igen.
Mindenesetre ha vársz pár napot az sztem ártani nem árt, bár én bízok a cuccban. Nem úgy, mint a bolhanyakörvben.
Az insecticide-en ellenben nem találtam ráírva mikortól hat.
Meli
"Mindig arról fantáziáltam, milyen jó lenne két pasival egyszerre... Az egyik mosogatna, a másik levinné a szemetet."
meli@ratmania.org
Meli
Megrögzött Fórumozó

HozzászólásSzerző: hangyóca Dátum: 2009. jún. 18., csüt. 8:46 pm

én is kérdeznék ezzel kapcsolatban. 2 hét múlva hozom haza a kismacskámat, aki talán bolhás is lehet mert az anyja kijárós, de később ő is az lesz. kap majd bolhanyakörvet, de azt hiszem azt csak 2 hónapos kortól lehet (?). szóval, azt ok hogy lefújom a patkányokat is és őt is? és ha így jó, meddig várjak a találkozásig, amikorra már biztos nem lesz bolhás a cica?
hangyóca
hangyóca
Fórum tag

HozzászólásSzerző: Callosum Dátum: 2009. jún. 18., csüt. 8:24 pm

Azt szeretném kérdezni, hogy kölökpatinak van ilyen preventív dolog? Azt tudom, hogy felnőtteknek van, de kisebbeknek? Vagy esetleg kisebb testű régcsálóknak való? (mármint ez a nyakbacsepegtetős) Nemsokára elutazunk velük hozzánk haza, meg barátomékhoz haza, s mind2 helyen van/szokott lenni egyéb állat is, s szeretném elkerülni, hogy összevadásszanak maguknak valamit. (Igen, tudom, domestosanyuka. :mrgreen: )

Szerk.: Azt hiszem, megtaláltam a választ a kérdésemre. Elnézést.
Callosum
"A kérdés, ami néha elbizonytalanít: én vagyok őrült, vagy mindenki más?"
Callosum
MODERÁTOR

Insecticide

HozzászólásSzerző: Bubu Boci Dátum: 2009. máj. 24., vas. 9:06 pm

Igen arra. Hát ilyenkor jó lenne Pesten lakni. :/ Akkor gondolom rendelnem kell, mert itt Egerben nem találtam. Azért köszi!
Bubu Boci
Nevetés nélkül az élet viccnek is rossz.
Bubu Boci
Fórum tag

Re: Insekticid

HozzászólásSzerző: anna. Dátum: 2009. máj. 24., vas. 9:02 pm

Bubu Boci írta:Megtudná mondani valaki hol lehet megvenni ezt a spray-t a neten kívül? Mert ugye elég sok a ptk, szóval ha nem muszáj nem fizetnék még azt is (kb annyi lenne mint a szer). Köszi!

gondolom az Insecticide-re gondolsz, lehet kapni a RatMania Shopban is, tízker Éles saroknál, vagy ha az messze van akkor X-törölve-X, néhány nagyobb állatkereskedés.
anna.
anna.
Megrögzött Fórumozó

Insekticid

HozzászólásSzerző: Bubu Boci Dátum: 2009. máj. 24., vas. 8:48 pm

Megtudná mondani valaki hol lehet megvenni ezt a spray-t a neten kívül? Mert ugye elég sok a ptk, szóval ha nem muszáj nem fizetnék még azt is (kb annyi lenne mint a szer). Köszi!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anna. 2009. máj. 24., vas. 8:57 pm-kor.
Ok: címet most én adtam, legközelebb majd te(: kössz.
Bubu Boci
Nevetés nélkül az élet viccnek is rossz.
Bubu Boci
Fórum tag

Re: kopott bunda

HozzászólásSzerző: VladTepes Dátum: 2009. máj. 17., vas. 11:09 am

lou írta:irtam mar az allatorvosoknal, hogy tokikenek megritkult a bundaja a fule mogott, a nyakan, plusz a jobb melso mancsan

Hát, azért a felsoroltakon kívül van még másik élősködő is, ami bánthatja a bundát, lásd pl. a szőratka. (olyan kis molyrágta, kopaszos lesz tőle).

Ivermectin tartalmú szer létezik tarkóra csepegtetős formában (zömmel preventív célokból), vagy enyhébb fetrőzések leküzdésére; és létezik szuri formájában, amit a doki ad, előrehaladott helyzetben (főleg fülrüh, avagy általában rüh atka esetén müxik). (pl amit PeCsában, kisállat börzén láttam egy férfinél eladó patikat, akiknek a fülkagylója zömét már megette a fülrüh, azoknál a csepegtetős nem lenne elég).

Van az Insekticid 2000, ami jó, de az sem csodaszer > az bolha, és környéke setén ütős eszköz > a pati környezetét is lehet/kell vele fertőtleníteni (ketrec, kedvenc helyek, stb).

És végül, de nem legutolsó sorban van a receptköteles nyakbacspegtető, a Strongold (Pfizer gyártja, vagy magyar honlapja a cuccnak). Ebből a 60mg-os (0,5ml > 120mg/ml) van itthon a hűtőben (biztos ami tuti), mert anno Krtekből és Parából is csak ezzel tudtuk kiirtani a szőratkákat (annyi volt bennük amikor hozzánk kerültek, hogy a szinük is másnak látszott, olyan mértékben leszedték a fedőszőrt az atkák), illetve mert Szerafinka is a természet lágy öléből hozta a családi vagyon egy részét giga mennyiségű szőratka formájában. (amikor még nagyon baba ici-pici volt, csak Insekticides vattával törölgettük át, ami használt, de nem oldotta meg a gondot, később kapott ivermetines cuccot, majd amikor már több hetes nagylány volt, a Stronghold mulasztotta el végleg (abban meg selamectin van).

Eredményesség > kezelés után egy héttel már eredményt kell lássál, ha müxik a dolog.
VladTepes
SITE ADMIN

kopott bunda

HozzászólásSzerző: lou Dátum: 2009. máj. 17., vas. 1:59 am

irtam mar az allatorvosoknal, hogy tokikenek megritkult a bundaja a fule mogott, a nyakan, plusz a jobb melso mancsan (azt neha latom, hogy ragja...bar miota lefujtam, nem lattam). aprilis 29-en kapott ivermectint, eloszor majus 5-en fujtam le a masik cuccal, utoljara 11-en (es elvileg ez a kezeles vege). szerintetek mikorra tapasztalhato szemmel lathato javulas, ha mukodott a dolog? tudom, hogy tiz nap alatt nem kene csodat varnom :oops: csak beszeltem allatorvostanhallgato baratommal, aki bogarat tett a fulembe :D miszerint vagy bolhas az allatom (amit nem hiszek, mert latnam vagy a bolhat, vagy amit maga utan hagy, vagy talan csipeseket is a kivakart reszen), vagy etelallergias (ezt se nagyon hiszem), vagy pedig atka van a fuleben. ez utobbi miatt gondolkodtam el. neha ugyanis vakarja a jobb fulet a joszag. nem surun, de neha latom. es a balt mintha nem vakarna. viszont a bundaja ket oldalt kopott. plusz az ivermectin felszivodos, tehat nem gond hogy a fulebe nem kapott. ugyanakkor azt mereszelte mondani az ismerosom, hogy az ivermectin se jo mindenre :evil: :D ha pedig tenyleg valami fules baja van az allatomnak (latszani mondjuk semmi se latszik), es az allatorvos nem vette eszre (pedig megnezte), akkor masik allatorvost kell keresnem, es el kell vinnem oda a tököt. szoval szerintetek mennyi ido utan kezdjek el aggodni, ha nem dusul vissza a bundaja?
lou
"Physics is like sex. Sure, it may give some practical results, but that's not why we do it." - Richard Feynman
lou
Megrögzött Fórumozó

Re: Hegek

HozzászólásSzerző: lou Dátum: 2009. máj. 11., hétf. 8:30 pm

ribozi írta:olyan nincs hogy ezt "csak úgy" csinálja magának...

ez az egy biztos. ha tenyleg nem korokozo vagy valami fiziologias cucc, akkor valami idegbaja lehet, de az se hiszem, hogy csak ugy spontan tortenik patkanyoknal:S pedig nyilvan bekesen, nyugodt kornyezetben nevelkedik... fura :?
lou
"Physics is like sex. Sure, it may give some practical results, but that's not why we do it." - Richard Feynman
lou
Megrögzött Fórumozó

HozzászólásSzerző: ribozi Dátum: 2009. máj. 11., hétf. 1:23 pm

Voltunk dokinál, azt mondta hogy magának csinálja, nem tud vele mit kezdeni, gyógyszer sem kapott. Én azért Ivermectint vettem neki de nincs semmi hatás...a sebek még nagyobbak, és vannak újak is :(
Nem értem mitől van ez, de megyünk vissza a dokihoz a napokban...olyan nincs hogy ezt "csak úgy" csinálja magának...
ribozi
"Minden megérint.
- Úgy látszik: sose nő be
a szívem lágya."
ribozi
Megrögzött Fórumozó

HozzászólásSzerző: ribozi Dátum: 2009. ápr. 29., szer. 3:00 pm

neverhood írta:ha eloskodo, akkor lehet amiatt, vagy mert kivakarta maganak. vagy mindketto. nem talaltal rajta semmi erdemlegeset? vakarozni mennyit latod? igy hirtelen ennyi jut eszembe

Most dúrom a szőrét, átvizsgálom...semmi, csak a hegek. Nem vakarózik sokat és nem lágyrészeken vannak a hegek...mind a hátán, és a mellső lába környékén az oldalán.
Bolhára gyanakodtam, de nincs bolhakaki...és ha a hegeken végighúzom az ujjam, nem reagál, nem úgy néz ki mint akinek fáj vagy érzékeny. Ki van terülve és élvezi hogy simogatom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára neverhood 2009. ápr. 29., szer. 3:07 pm-kor.
Ok: a masodikat kitoroltem
ribozi
"Minden megérint.
a szívem lágya."
ribozi
Megrögzött Fórumozó

HozzászólásSzerző: neverhood Dátum: 2009. ápr. 29., szer. 2:49 pm

ribozi írta:Most vettem észre, hogy Csipetnek a hátán van jónéhány apró heg...nem olyan mint a csípés, nincs megduzzadva, inkább a pici felületi harapásra hasonlít. Szerintetek mi lehet? Dokival már beszéltem, keres nekünk időpontot. :?

ha eloskodo, akkor lehet amiatt, vagy mert kivakarta maganak. vagy mindketto. nem talaltal rajta semmi erdemlegeset? vakarozni mennyit latod? igy hirtelen ennyi jut eszembe
Neverhood
a Szmöre - MBM
Ha gondolkodsz, ne mondd ki! Ha kimondod, ne írd le! Ha leírod, ne írd alá! Ha aláírod, ne csodálkozz!
neverhood
Megrögzött Fórumozó

Hegek

HozzászólásSzerző: ribozi Dátum: 2009. ápr. 29., szer. 2:45 pm

Most vettem észre, hogy Csipetnek a hátán van jónéhány apró heg...nem olyan mint a csípés, nincs megduzzadva, inkább a pici felületi harapásra hasonlít. Szerintetek mi lehet? Dokival már beszéltem, keres nekünk időpontot. :?
ribozi
"Minden megérint.
a szívem lágya."
ribozi
Megrögzött Fórumozó

Re: szőrhullás/daganat

HozzászólásSzerző: VladTepes Dátum: 2009. ápr. 25., szomb. 9:49 am

anna. írta:
motkany írta:Sziasztok!

SOS szeretnék tanácsot kérni: az egyik patkányomnál szőrhullást (főként a nyak 2 oldalán, a füleknél, foltban), egyik szemhéján, ill az oldalán apró daganatot vettem észre, ezen kívül az említett szemében fokozottan termelődik a vörös könny.
Elvittem dokihoz, aki azt mondta, C vitamin hiány, ettől borult fel az anyagcseréje, és vált vérzékennyé (amit nem zárok ki, de elég fura, mert a másik két patkányomnál, akikkel együtt lakik semmi hasonlót nem tapasztaltam, meg ha nem is minden nap, de kapnak friss gyümölcsöt, paprikát, stb.).
Most kapja a C vitamint, de nem bízom a dologban egészen, Nektek volt már hasonló tapasztalatotok?

Köszi a segítséget!!

a szőrhullás parazita/gomba is lehet, ahogy poszmete már írta, a daganat meg egy patkánynak C-vitamint felíró dokinál jobbat érdemel. szerintem vidd el valamelyik ötcsillagos állatorvoshoz az állatorvosos topikból, valszeg többet tudnak majd mondani...

Csatlakozom Anna ponthoz, max kicsit kevésbé csomagolom a mondanivalómat: A patkány szervezete (ahogy minden normális állaté) önmagának szintetizálja, állítja elő a C vitamint, így külső C vitamin bevitelre nincs szüksége, ergo olyan, hogy C vitamin hiány nem létező fogalom. Vidd el másik állatorvoshoz (amelyik felismeri a tengerimalac és patkány közti különbséget).

Ami egyéb tünetet meg leírtál, 100szor inkább élősködő (szőratka, esetleg rüh-atka (utóbbi puklira is magyarázatot adhat)) vagy gomba jelenlétére utal. Ha a kopaszodó területeket igen alaposan (esetleg nagyítóval) megnézed, és olyan kis fehér por szerű izéket látsz a szőrökön, vagy a bőr felületén picit barnás lerakódás szerűt (szinte olyan, mintha kosz lenne) akkor ad okitól pl ivermectin szurit kérhetsz rá, vagy más, külső szert is adhat. A szem körüli kopaszodás (lásd ha élősködő) irritálhatja magát a szemet is annyira, hogy vöröskönnyezés induljon be, vagy fokozódjon.
Ismételten csak: irány egy hozzáértő dokihoz.
VladTepes
SITE ADMIN

Re: szőrhullás/daganat

HozzászólásSzerző: anna. Dátum: 2009. ápr. 23., csüt. 3:35 pm

motkany írta:Sziasztok!

SOS szeretnék tanácsot kérni: az egyik patkányomnál szőrhullást (főként a nyak 2 oldalán, a füleknél, foltban), egyik szemhéján, ill az oldalán apró daganatot vettem észre, ezen kívül az említett szemében fokozottan termelődik a vörös könny.
Elvittem dokihoz, aki azt mondta, C vitamin hiány, ettől borult fel az anyagcseréje, és vált vérzékennyé (amit nem zárok ki, de elég fura, mert a másik két patkányomnál, akikkel együtt lakik semmi hasonlót nem tapasztaltam, meg ha nem is minden nap, de kapnak friss gyümölcsöt, paprikát, stb.).
Most kapja a C vitamint, de nem bízom a dologban egészen, Nektek volt már hasonló tapasztalatotok?

Köszi a segítséget!!

a szőrhullás parazita/gomba is lehet, ahogy poszmete már írta, a daganat meg egy patkánynak C-vitamint felíró dokinál jobbat érdemel. szerintem vidd el valamelyik ötcsillagos állatorvoshoz az állatorvosos topikból, valszeg többet tudnak majd mondani...
anna.
anna.
Megrögzött Fórumozó

szőrhullás/daganat

HozzászólásSzerző: motkany Dátum: 2009. ápr. 23., csüt. 2:42 pm

Sziasztok!

Köszi a segítséget!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára breki23 2009. ápr. 23., csüt. 3:57 pm-kor.
Ok: címadásra figyelj oda kérlek
motkany

Re: Sorrend

HozzászólásSzerző: anna. Dátum: 2009. márc. 12., csüt. 9:01 pm

neverhood írta:
samtheregst írta:
neverhood írta:szal akkor ahova akarod ott nincs sebe, csak meg nincs rajta szor? szerintem ne bonyolitsd tul. csinald ahogy kell, ugyse sikerul tokeletesre, azt kesz.

Igenigen. Az alvadt vér már nagyjából mindenhonnan eltűnt, viszont ott van a kis kopasz heg :) De jó, akkor széthúzom a szőrt :mrgreen:

Viszont... anna. írta hogy valószínűleg száraz volt a bőre a fürdetésig. Az mitől van? Lehet valamivel "védekezni" ellene? Gondolom nem biztos, hogy jót tenne neki, ha testápolóval kenegetném mondjuk hetente egyszer :mrgreen:

nekem ugy remlik, hogy a testapolotol csak jobban kiszarad. mahogy utana. ha mi keves vizet iszunk, akkor is kiszarad a borunk, nem? ha sokat akkor meg nem. illetve ha szaraz a levego, akkor is szaradhat, de nalad meg van egy csomo noveny...

de majd jon anna es megmondja a tutit.

lehet, hogy nincs is kiszaradva. vagy eloskododos, csak tul kicsi. fene tudja.

és akkor most megmondom a tutit.
sam ne rohanj, lehet hogy a száraz bőrrel nemis kell semmit csinálnod. előbb spot-on, aztán idő, várd ki hogy mi lesz, mert a száraz bőr az eléggé ráér. kivéve ha az én arcomon van.
a spot-onnal kapcs never jól mondta, hogy a tarkójukat nehezen érik el, nem nyalogatják le, de még azért is jó ha oda csöppented mert a lényege ennek a dolognak az, hogy a bőrön át a hajszálerekbe szívódik, és innen szállítja a vér összevissza, és a tarkón jól be is szívódik. pl a mancsaira kenve lehet hogy nem lenne túl hatásos...a fülére meg nehéz rácsöpögtetni. szóval ha a tarkón van(NEM SEBES!!! NEM HEGES!!!) szőrnélküli terület, akkor az úgy jó. de neki a kivakarástól hiányzik a szőre, úgyhogy valszeg a kopasz rész varas is. inkább szenvedj egy kicsit a szőrös résszel...mert a lényeg az, hogy beszívódjon. meg hogy ne nyalja le.
anna.
anna.
Megrögzött Fórumozó

HozzászólásSzerző: neverhood Dátum: 2009. márc. 12., csüt. 11:29 am

samtheregst írta:
neverhood írta:szal akkor ahova akarod ott nincs sebe, csak meg nincs rajta szor? szerintem ne bonyolitsd tul. csinald ahogy kell, ugyse sikerul tokeletesre, azt kesz.

Igenigen. Az alvadt vér már nagyjából mindenhonnan eltűnt, viszont ott van a kis kopasz heg :) De jó, akkor széthúzom a szőrt :mrgreen:

Viszont... anna. írta hogy valószínűleg száraz volt a bőre a fürdetésig. Az mitől van? Lehet valamivel "védekezni" ellene? Gondolom nem biztos, hogy jót tenne neki, ha testápolóval kenegetném mondjuk hetente egyszer :mrgreen:

nekem ugy remlik, hogy a testapolotol csak jobban kiszarad. mahogy utana. ha mi keves vizet iszunk, akkor is kiszarad a borunk, nem? ha sokat akkor meg nem. illetve ha szaraz a levego, akkor is szaradhat, de nalad meg van egy csomo noveny...

de majd jon anna es megmondja a tutit.

lehet, hogy nincs is kiszaradva. vagy eloskododos, csak tul kicsi. fene tudja.
Neverhood
a Szmöre - MBM
Ha gondolkodsz, ne mondd ki! Ha kimondod, ne írd le! Ha leírod, ne írd alá! Ha aláírod, ne csodálkozz!
neverhood
Megrögzött Fórumozó

HozzászólásSzerző: samtheregst Dátum: 2009. márc. 12., csüt. 11:17 am

sam
I'll be always loughin', like a clown :)
samtheregst
Megrögzött Fórumozó

HozzászólásSzerző: neverhood Dátum: 2009. márc. 12., csüt. 11:10 am

samtheregst írta:
neverhood írta:hat azert kell a marjara cseppenteni, mert onnan joesellyel nem nyalja le, merhogy nem eri el, es ott marad a szor kozott es nem folyik el oda, ahonnan mar letudja nyalni. szerintem maradj a marjanal.

Van neki ott is sebe :) Nem, tényleg. A marjára gondoltam én is, csak ugye anna. mondta hogy szét kell "fésülni" a szőrét, hogy a bőrére menjen a cucc. Ezért gondoltam, hogy ha a kivakarás miatt van szabad bőrfelület a marján, akkor oda is jó..?
(meg egyébként is bedörzsölöm majd, amennyire tudom)

szal akkor ahova akarod ott nincs sebe, csak meg nincs rajta szor? szerintem ne bonyolitsd tul. csinald ahogy kell, ugyse sikerul tokeletesre, azt kesz.
Neverhood
a Szmöre - MBM
neverhood
Megrögzött Fórumozó

HozzászólásSzerző: samtheregst Dátum: 2009. márc. 12., csüt. 9:30 am

neverhood írta:hat azert kell a marjara cseppenteni, mert onnan joesellyel nem nyalja le, merhogy nem eri el, es ott marad a szor kozott es nem folyik el oda, ahonnan mar letudja nyalni. szerintem maradj a marjanal.

Van neki ott is sebe :) Nem, tényleg. A marjára gondoltam én is, csak ugye anna. mondta hogy szét kell "fésülni" a szőrét, hogy a bőrére menjen a cucc. Ezért gondoltam, hogy ha a kivakarás miatt van szabad bőrfelület a marján, akkor oda is jó..?
(meg egyébként is bedörzsölöm majd, amennyire tudom)
sam
samtheregst
Megrögzött Fórumozó

HozzászólásSzerző: neverhood Dátum: 2009. márc. 12., csüt. 9:25 am

samtheregst írta:
anna. írta:
samtheregst írta:Az létezik, hogy Puding vakarózása a fürdetés óta láthatóan alábbhagyott? Nem kapott még se antiparasite-ot, sem pedig insecticide-t, de mégis sokkal kevesebb sebe van. Csak a fürdetés segített volna valamennyit?

száraz volt a bőre. nemtom mivel fürdetted, de nemhiszem hogy a paraziták belefulladtak volna.

De attól még antiparasite-oljak?
Ja meg: tudok úgy könnyíteni a dolgomon, hogy a szőrszéthúzást kihagyom, és olyan helyre csöpögtetem, ahol kikopott a szőre a vakarózás miatt?

hat azert kell a marjara cseppenteni, mert onnan joesellyel nem nyalja le, merhogy nem eri el, es ott marad a szor kozott es nem folyik el oda, ahonnan mar letudja nyalni. szerintem maradj a marjanal.
Neverhood
a Szmöre - MBM
neverhood
Megrögzött Fórumozó

HozzászólásSzerző: samtheregst Dátum: 2009. márc. 12., csüt. 7:43 am

anna. írta:
samtheregst írta:Az létezik, hogy Puding vakarózása a fürdetés óta láthatóan alábbhagyott? Nem kapott még se antiparasite-ot, sem pedig insecticide-t, de mégis sokkal kevesebb sebe van. Csak a fürdetés segített volna valamennyit?

száraz volt a bőre. nemtom mivel fürdetted, de nemhiszem hogy a paraziták belefulladtak volna.

De attól még antiparasite-oljak?
Ja meg: tudok úgy könnyíteni a dolgomon, hogy a szőrszéthúzást kihagyom, és olyan helyre csöpögtetem, ahol kikopott a szőre a vakarózás miatt?
sam
samtheregst
Megrögzött Fórumozó

HozzászólásSzerző: anna. Dátum: 2009. márc. 12., csüt. 12:13 am

anna.
anna.
Megrögzött Fórumozó

ElőzőKövetkező

Vissza: Egészségügyi kérdések